Izbornik Dalić nakon osvojenog srebra: Ponosan sam na svoju momčad i zemlju

0

Nakon što je argentinski sudac Nestor Pitana označio kraj finala svjetskog prvenstva u Rusiji,  u kojemu je Francuska svladala Hrvatsku 4:2,  izbornik Zlatko Dalić je okupio cijelu svoju momčad i čestitao  igračima:

Čestitam Francuzima na tituli, a mi smo tužni. No kad pogledamo kako smo odigrali cijelo Svjetsko prvenstvo moramo biti zadovoljni.

Igrali smo dobro, kontrolirali utakmicu u prvih 20-ak minuta. Onda nakon sumnjivog prekršaja primimo taj neki autogol, pa izjednačimo, ali onda kad smo bili u jeku snage dogodi se taj korner i penal. E onda se teško vratiti. U nastavku smo čak dobro krenuli, pritiskali visoko, a onda se desila ta kontra-polukontra, primimo gol, ali to je tako.  Zahvaljujem igračima, njima idu sve zasluge. Ovakvu generaciju voditi, to je fantazija, Bit će mi žao kad se raziđemo. Moramo biti sretni i zadovoljni srebrom. U cijelom svijetu je ovih dana ponosno bilo biti Hrvat. Naša velika zasluga je da se taj kult reprezntacije vratio, ali sad ne smijemo stati. Danas je preko milijardu ljudi gledalo Hrvatsku, rekao jej Dalić.

Komentirao je i Modrićevu Zlatnu loptu: Luka je to zaslužio, kad nismo svjetski prvaci barem imamo najboljeg igrača svijeta. Srebro je velik rezultat, sve u svemu, kad malo vremena prođe, kad se ohladimo, shvatit ćemo da nemamo razloga za tugu nego za sreću.