Jadran bolji od POŠK-a

0

Jadran je nadigrao POŠK s 10:7 u prvoj utakmici doigravanja za peto mjesto vaterpolskog prvenstva Hrvatske. Jadran će tako s tri gola prednosti ući u uzvratni susret za osam dana.

U malom bazenu Poljuda, po četvrtinama je bilo 3:1, 1:4, 4:1, 2:1. Za Jadran je tri gola dao Koljanin, po dva Vukić i Santini, a po jedan Vranješ, Franičević i Divković, uz 7 obrana Strujića. Strijelci za POŠK po dva puta su bili Gadža, BorovčićKurir i Delić, a jednom Krešimir Butić, dok je Anić imao 6 obrana.

Jadran je bolje počeo (2:0, 3:1), da bi POŠK s tri pogotka zaredom okrenuo stanje na semaforu u svoju korist (3:4, 4:5). Upute koje je Mirsad Zajmović dao svojim igračima na velikom odmoru urodile su plodom pa je Jadran u posljednjih 8 minuta ipak ušao s dva pogotka prednosti (8:6). Pitanje pobjednika razriješio je najbolji pojedinac susreta Hrvoje Koljanin s dva pogotka u otvaranju četvrte četvrtine, čime je Jadran otišao na nedostižnih 10:6. Gadža je minutu prije kraja ublažio poraz POŠK-a i ostavio momčadi sa Zente nadu da se u uzvratu ipak mogu domoći pete pozicije.

Ranije je Jadran kao prvak A2 Triglav lige osigurao povratak u regionalnu elitu, dok je POŠK nakon pretposljednjeg, 9. mjesta u A1 ligi u doigravanju s Budvom izgubio status regionalnog prvoligaša.

U subotu će prvu od dvije utakmice doigravanja za 7. mjesto igrati Medveščak i Solaris, a prvu od moguće tri utakmice razigravanja za 3. mjesto Mladost i Mornar BS. Jug CO i Primorje EB će prvi od mogućih pet dvoboja finala za prvaka Hrvatske odigrati 20. travnja u Dubrovniku zbog obveza igrača ta dva kluba u matičnim reprezentacijama i Ligi prvaka.