Jadran izgubio od Ferencvaroša

0

Nakon što je u prva tri kola ostvario dvije pobjede uz jedan remi, splitski Jadran pretrpio je prvi poraz na kvalifikacijskom turniru za LEN Eurokup u Italiji.

Uvjerljive pobjede protiv njemačkog Potsdama (21:7) i francuskog Montpelliera (16:16) te remi s domaćinom B skupine Veronom (11:11) u Busto Arsiziju bili su dovoljni da Jadran osigura prolaz u drugi krug kvalifikacija. Uslijedio je poraz od mađarskog Ferencvaroša s 5:8 (3:2, 1:2, 1:1, 0:3).

Jadran je bolje otvorio utakmicu i poveo 2:0. Držali su Splićani prednost do 4:2 sredinom druge četvrtine. Mađari su s tri gola u četiri i pol minute došli do 4:5 početkom treće četvrtine. Power je na ulazu u završnih 10 minuta susreta izjednačio na 5:5. Jakšić je donio u prvoj akciji četvrte četvrtine novu prednost za Ferencvaroš. Odlučujući trenutak zbio se četiri i pol minute prije kraja kada je Antonijević dobio treće isključenje (minutu ranije i Power), a Madaraš pogodio za 5:7. Na ulazu u završne tri minute, isključenje Zvonimira Butića iskoristio je  Jansik i postavio konačan omjer.

Po jedan gol za Jadran dali su MarinićKragić, Krapić, Antonijević, Power i Butić.

Posljednja dva kola na rasporedu su u subotu, a Jadran će igrati s francuskim Pays d’Aixom (09.15) i nizozemskim Amersfoortom (17.30).