Jadran – Radnički 9:8

0

Velika pobjeda Jadrana u Ligi prvaka, protiv Radničkog iz Kragujevca momčad sa Zvončaca slavila je u Poljudu sa 9:8 i tako upisala drugu pobjedu u ovogodišnjem natjecanju nakon četiri kola.

Junak pobjeke je Jerko Marinić-Kragić koji je zabio čak pet golova, bombama iz daljine, u kontranapadu, lobom… Igrao je jednu od najboljih utakmica u svome životu i nosio je Jadrana do novih europskih bodova.

Odlično je splitska momčad ovog puta igrala obranu, taj toliko željeni aspekt igre za trenera Milu Smodlaku ove godine često nije bio na zadovoljavajućoj razini, sada jest. Nakon tri četvrtine rezultat je bio 4:4.

Utakmica se lomila u zadnjih osam minuta, prvo su jadranaši zabili golom Harkova za 5:4, no gosti su odmah izjednačili. Tada smo opet vidjeli na djelu Marinića-Kragića čija je bomba donijela novo vodstvo domaćima, a potom je s igračem više precizan bio Zvonimir Butić za 7:5. Bilo je to prvo vodstvo od dva gola za bilo koju momčad.
Gosti su još jednom smanjili na 7:6, ali onda lob Marinića-Kragića, a potom i prvi gol Nikše Dobuda na utakmici za 9:6 su prelomili dvoboj.
Do kraja utakmice ostalo je premalo vremena da gosti izvedu preokret, jadranaši su trošili vrijeme, praktički ne igrajući napad, imali su matematiku pobjede koja je upalila.

– Sretan sam jer je obrana konačno bila dobra. Pred kraj utakmice smo zanemarili napad, ali to je bilo ciljano. Zaslužili smo ovu pobjedu – kazao je trener domaćih Mile Smodlaka.
– Bila je ovo teška utakmica, i mi i oni smo bili umorni. Čestitam Jadranu, jako bitna pobjeda za njih. Mi smo opet izgubili, nakon četiri kola smo bez pobjede. Vjerujem da ćemo u idućem kolu protiv Dinama početi osvajati bodove – kazao je trener Radničkog Uroš Stevanović.