Jana Fett u osmini finala Nottinghama

0

Hrvatska tenisačica Jana Fett iz kvalifikacija je stigla u osminu finala WTA turnira u Nottinghamu. U prvom je kolu svladala 7. nositeljicu, Njemicu Monu Barthel.

Fett je 119 mjesta bolje rangiranu (167-48) i 6 godina stariju (20-26) Barthel svladala nakon 2 sata i 15 minuta igre sa 6:3, 5:7, 7:5 uz veliki preokret u trećem setu.

Sjajno je Fett otvorila meč. Uvjerljivo je osvojila prvi gem, u drugom doduše propustila 0-40, a potom kod 2:1 i 15-40 te još jednu prednost. Realizirala je tek jubilarnu, desetu break-loptu u meču za 5:3. Na servisu za set stigla je do 40-0 i realizirala treću priliku, dok njen početni udarac nijednom nije bio ugrožen.

Fett je drugi set otvorila breakom, ali je odmah ispustila prednost. Obje su djevojke do završnice seta zadržale servis, da bi u posljednjem gemu prije tie-breaka Barthel izborila 15-40 i realizirala drugu set-loptu.

Štoviše, od 5:5 Barthel je osvojila pet gemova zaredom i povela 3:0 u odlučujućem, trećem setu. Zadržala je prednost do 5:2, no Fett je uzvratila i primakla se na 5:4. Na svom je početnom udarcu mlada Zagrepčanka spasila tri nepovezane meč-lopte i realizirala svoju prvu prednost za 5:5. Odmah je izborila 0-40 i realizirala drugu priliku kojom je osigurala servis za meč. Prvi je poen pripao Njemici, sljedeća tri je osvojila Fett i iskoristila drugu meč-loptu.

Sljedeća protivnica Jane Fett bit će bolja iz dvoboja Australke Ashley Barty i njemačke veteranke Tatjane Malek Maria, koja je prije 8 godina u finalu challengera u Makarskoj svladala danas drugu tenisačicu svijeta i dvostruku finalisticu Roland Garrosa, Rumunjku Simonu Halep. Fett je plasmanom među 16 najboljih uz dvije pobjede u kvalifikacijama već zaradila 48 bodova za napredak među 150 najboljih tenisačica svijeta.

U glavnom je ždrijebu i Donna Vekić, koja će se u 1. kolu sastati sa 6. nositeljicom, Amerikankom Shelby Rogers.