Jug petercima pobijedio Mladost u prvoj utakmici finala prvenstva

0

Jug Adriatic osiguranje-Mladost 18:16 (5:2, 4:4, 3:4, 1:3; 5:3) rezultat je prve utakmice finala vaterpolskog prvenstva Hrvatske. U regularnom dijelu Jug je stalno vodio, ali je do pobjede došao tek nakon peteraca. Igrat će se do tri pobjede, a druga je utakmica na rasporedu u srijedu u Zagrebu.

Tri dana nakon poraza u finalu Regionalne lige, Jug AO se vratio. Mladost je izjednačila na 2:2, nakon čega su Gospari dali 5 golova zaredom. Kad je jedan od najboljih vaterpolista svijeta Miloš Ćuk već u drugoj četvrtini zaradio isključujuću treću osobnu, a Benić iz peterca dao svoj četvrti gol za 8:4, činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. Ipak, Mladost je smanjila na 8:6, pa s 10:6 na 10:8 i 11:9. Imali su „žapci“ pritom i igrača više, ali je Popadić obranio udarac Bukića. Ipak je Bukić smanjio na 11:10 u završnici treće četvrtine. Grk Papanastasiou je omogućio Jugu malo mirniju završnicu.

Dašić je smanjio na 12:11, ali je nakon time-outa Papanastasiou probio M-zonu gostiju za 13:11. Mogao je Benić zaključiti utakmicu, ali je njegov udarac 2 minute i 42 sekunde prije kraja s igračem više od vratnice otišao u gol-aut. Minutu i pol prije kraja Rus Harkov je smanjio na 13:12. Bowen je 40 sekundi prije kraja razornimm udarcem izvana donio Mladosti drugo izjednačenje na utakmici, 13:13.

U raspucavanju peteraca, Obradović je pogodio, a Popadić obranio Bukiću. Papanastasiou i Bowen su bili sigurni. Fatović i Harkov također. Benić, s 5 golova najefikasniji igrač utakmice, poslao je Marcelića u krivu stranu. Lazić je smanjio i ostavio Mladost u igri. Meč-loptu je imao kapetan Xavi Garcia. Mladost je promijenila golmana, među vratnice je stao mladi Zadranin Jurlina. Odužila se procedura, ali Garcia je ostao miran i Jug je poveo 1:0.