Jug AO preokrenuo protiv Spandaua

0

Vaterpolisti Juga AO u susretu su 6. kola drugog turnira skupine B Lige prvaka u Ostiji svladali njemački Spandau 04 sa 12-10 (3-3, 3-2, 3-2, 3-3).

Bio je to susret u kojem je Jug nakon vodstva 2-0 upao u “crnu rupu” pa je Spandau sredinom druge četvrtine vodio sa 5-3 i imao napad. Tada se odličnom obranom istaknuo Popadić i pokrenuo svoju momčad, koja je serijom 6-1 stigla do prednosti 9-6 minutu prije isteka treće četvrtine.

Do kraja susreta Dubrovčani su uspjeli sačuvati prednost i upisati petu pobjedu u Ligi prvaka.
Najefikasniji u sastavu Juga AO bili su Loren Fatović i Alexandros Papanastiou s po četiri gola, dok je Dmitrij Holod bio trostruki strijelac za Spandau 04.

U Ostiji će Jug AO još odigrati susret protiv francuskog Marseillea. Uoči tog dvoboja nalazi se na drugom mjestu sa 15 bodova, tri manje od nedodirljivog Pro Recca. Spandau je peti na ljestvici s četiri boda.