Jug bolji od Egera, slijedi Pro Recco

0

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja plasirali su se u polufinale završnog turnira Lige prvaka.

Jugaši su četvrtfinalu s 8:6 pobijedili mađarski Eger te će u petak  u 20.30 sati za prolazak u finale igrati protiv aktualnog prvaka Europe talijanskog Pro Recca.

Protiv Egera je bila tvrda utakmica, odličnih obrana, a prva imena bili s u vratari Mitrović i fenomenalni Marko Bijač koji je u posljednjoj četvrtini kada se lomio rezultat izludio Mađare.

Inače, jugaši su propustili priliku već u prve dvije četvrtine stvoriti veću prednost, igrali su dobro napadi su bili smišljeni, ali je Mitrović držao svoju momčad i igri. Eger je pred kraj kraj treće četvrtine poveo 5:4, ali je Luka Lončar do kraja tog perioda uspio izjednačiti.

U posljednjoj četvrtini je Jugu proradio i napad. Najprije je Pavo Marković vratio vodstvo na stranu Juga, a potom je nakon što su Mađari poravnali na 6:6, odlični Luka Lončar s dva pogotka s centarske pozicije stavio točku na i.

“Teška utakmica. Tri četvrtina smo se mučili u napadu, igrač više nije funkcionirao, ali su zato naša obrana i sjajni vratar sjajni Bijač bili na visini. U posljednjem dijelu smo počeli zabijati, gol s centrarske pozicije dao nam je krila. U principu utakmicu dobijaš s vratarom i dobrim centrima. Dvoboj s ProRreccom će za nas biti puno lakši jer ulazimo bez pritiska. protiv Pro Recca nitko nije favorit, pa tako niti mi”, izjavio je trener Jug CO Vjekoslav Kobešćak.

ZF EGERJUG CROATIA OSIGURANJE 6:8 (2:2, 1:2,2:1, 1:3)

ZF EGER: Mitrović (9 obrana), Zalanki, Biros 1, Čučković 2, Hosnyanszki, Lorincz, Ćuk 1, Szivos, Erdelyi, Vapenski 2, Bedo, Harai, Csoma. Trener: Dabrowski
JUG CO: Bijač (15 obrana), Macan, Fatović, Lončar 4, Joković, Garcia 1, Marković 1, Ivanković, Vrlić, Perrone 1, Benić 1, Obradović, Popadić. Trener: Kobešćak

Realizacija igrača više: ZF Eger 4/13, Jug CO 4/10
Peterci: ZF Eger 1/1, Jug CO –

U drugom polufinalu u 19.00 sati se sastaju grčki Olympiacos našeg vratara Josipa Pavića i Szolnoki, koji je u četvrtfinalu sa 7.5 pobijedio Barcelonetu.