Jug broj 1, Mornaru slavlje u Beogradu!

0

U pretposljednjem, 19. kolu Triglav vaterpolo lige Jug CO osigurao je prvo mjesto i domaćinstvo završnog turnira, dok je Mornar BS pobjedom u Beogradu razveselio Mladost!

Jug CO je u Igalu nadigrao Jadran Herceg Novi s 13:6 (3:0, 3:1, 4:2, 3:3). Četiri je gola dao Josip Vrlić, po dva Macan i Bautović, a po jedan Fatović, Garcia, Marković, Ivanković i Benić. Bijač je imao 5 obrana, u zadnjoj je četvrtini na golu bio Popadić. Po dva gola za Jadran HN dali su Moskov, Porobić i kapetan Željko Kovačić, ponikao u splitskom Mornaru.

Mornar BS ugodno je iznenadio pobijedivši drugu godinu zaredom Partizan usred Beograda! Bilo je 6:5 ( 2:2, 3:0, 0:1, 1:2). Po dva su gola dali Visković i Dužević, po jedan Gluhaić i Zvonimir Butić. Partizan je s tri gola predvodio Mateja Asanović, po jedan su dali Subotić i Lazić. Mornar je nastupio bez ozlijeđenog Gorete i suspendiranog Kačića (navodno nesportsko ponašanje). Briljirao je Marin Šparada s 10 obrana. Partizan je za samo 47 sekundi poveo 2:0, da bi Mornar sljedećih 29 minuta dobio sa 6:1! Asanović je s dva gola u završnici spasio čast Partizana, a konačan je omjer postavio tek tri sekunde prije posljednjeg zvuka sirene. Tako je Mladost preuzela 4. mjesto i ako u nedjelju pobijedi Radnički igrat će na završnom turniru u Dubrovniku!

Još su igrali: Primorje-Radnički 8:2 i Mladost-Vojvodina 14:6.

Poredak: Jug CO (+1) 45, Primorje EB 42, Jadran HN 36 (+1), Mladost 20, Partizan 18, Mornar BS (+1) 16, Radnički 10, Vojvodina 9, POŠK 5 bodova. Crvena zvezda je isključena iz natjecanja.