Jug CO bez bodova u Bresciji

0

Brescia je svladala Jug CO s 9:8 (2:2, 4:1, 1:3, 2:2) u 5. kolu A skupine vaterpolske Lige prvaka. Nakon Dinama u Moskvi u 1. kolu, Jug CO je pretrpio i drugi poraz.

Jug CO je dobro počeo, golom Jokovića poveo, Garcia je izjednačio na 2:2, a Pavličević na 3:3. Osam minuta je trebalo Jugu CO za četvrti gol, u međuvremenu se Brescia odvojila na 6:3. Post je prekinuo Loren Fatović, a do kraja treće četvrtine Renzuto i opet Fatović omogućili su hrvatskom prvaku hvatanje rezultatskog priključka. Renzuto je 6 minuta i 40 sekundi prije kraja realizirao igrača više i izjednačio na 7:7. Četiri minute prije kraja Christian Presciutti je s igračem više donio domaćoj momčadi novu prednost koju je dvije i pol minute do kraja anulirao Renzuto svojim trećim golom. Nicholas Presciutti je isključen, ali Jug CO nije iskoristio igrača više za vodstvo. Kaznio je to s druge strane Nora iskoristivši isključenje Rašovića. Do kraja je ostalo 25 sekundi, Kobešćak je pozvao minutu odmora, Pasković je 6 sekundi prije kraja skrivio isključenje, ali nije ostalo dovoljno vremena za smislenu akciju

U međuvremenu je Jug CO nadigrao Partizan u Gružu i WASPO u Hannoveru, te u Gružu remizirao s Barcelonetom. Barceloneta i Dinamo su odigrali 7:7, Olympiacos je u Budimpešti nadigrao OSC s 10:6, a WASPO u Hannoveru Partizan sa 16:6. Olympiacos ima 13 bodova, Dinamo Moskva 10, Brescia 9, Jug CO 7, Barceloneta, OSC Budimpešta i WASPO Hannover po 6, a Partizan je i dalje bez ijednog boda. U skupini B su se s po 12 bodova izdvojili Spandau 04, Szolnoki i Pro Recco, a Jadran Carine (Herceg Novi) drži četvrto mjesto s 10 bodova, tri više od mađarskog Egera. Po četiri najbolje momčadi iz obje skupine nakon 14 kola izborit će završni turnir.

6. kolo LEN Lige prvaka na rasporedu je 13. siječnja kada će Jug CO u Gružu dočekati OSC Budimpeštu.