Jug CO u Hannoveru traži pobjedu za Final Six Lige prvaka

0

Vaterpolisti Juga CO gosti su njemačkog Hannovera u 6. kolu B skupine Lige prvaka. Utakmica počinje u 20.30. Prije 10 dana u Dubrovniku bilo je 15:15.

Nakon što su u Gružu jedva izbjegli poraz (Nijemci su u zadnju četvrtinu ušli s prednošću 10:6!), Dubrovčani su oprezni pred drugi dvoboj s Hannoverom.

Nakon osvajanja Kupa Hrvatske u prosincu, mi smo trenirali jakim intenzitetom i to nam je stvaralo problem posljednje tri utakmice, kao i manja rotacija igrača. Morat ćemo dati sve od sebe jer u prvom susretu nismo odigrali po planu i odigrati puno bolju utakmicu na svim razinama i plivački i taktički kako bi mogli konkurirati takvoj momčadi kao što je Hannover. Imamo veliki respekt prema momčadi Hannovera i njihovoj igri, pokazali su da su ravnopravan konkurent u borbi za Final Six, rekao je trener Juga CO Vjekoslav Kobešćak.

Kad pogledaš utakmicu u Gružu, vidi se da njihovi golovi nisu bili iznenađujući, dali su ih na svoju kvalitetu. Što iz šuteva nakon faula, što s igračem više, dakle golove su postizali kako ih i inače postižu. Imaju igrače najvišeg profila kao što je Darko Brguljan, po meni, jedan od najboljih napadača na svijetu, zatim Radović koji je izvrsan šuter, bekovsku liniju koja je odlična i vratara koji je u Gružu bio na visini zadatka. Naravno, mi moramo odigrati puno bolje u obrani ukoliko želimo napraviti rezultat. Mi jesmo ‘štekali’ u napadu prve tri četvrtine, ali smo ipak zabijali. Međutim, u obrani od prve do posljednje minute bili smo mekani, jednostavno loši. Kad na jednoj utakmici primiš 15 golova svaki komentar je suvišan, dodao je Kobešćak kojeg veseli povratak u momčad Xavia Garcie nakon pauze od mjesec dana radi loma desne šake.

Xavi ide s nama, i sigurno će zaigrati. On je imao veću pauzu i ovo će mu biti prva utakmica nakon ozljede pa moramo dozirati njegovu minutažu. On je plivački uvijek spreman, pitanje je koliko jako može ući u kontakt. Vidjet ćemo tijekom utakmice koliko ćemo ga moći koristiti, zaključio je Kobešćak.