Jug CO izborio plasman u polufinale Final Six Lige

0

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja izborili su plasman u polufinale Final Six Lige prvaka u Budimpešti nakon što su u četvrtfinalnom ogledu pobijedili grčkog prvaka Olympiakos 11-8 (3-1, 4-1, 3-5, 1-1).

Dubrovački sastav će u polufinalu u petak igrati protiv talijanskog Pro Recca. U drugom polufinalnom susretu igrat će Szolnik i pobjednik večerašnjeg susreta Egera i Brescije.

Susret Jug CO-a i Olympiakosa bio je repriza lanjskog finala. Srećom, s identičnim ishodom. Dubrovčani su lani slavili 6-4, a ovoga puta 11-8.
Odabranici Vjekoslava Kobešćaka odigrali su fantastično praktično cijelu utakmicu izuzev crnih pet minuta treće četvrtine kada su ispustili pet golova prednosti i ugrozili pobjedu. Ipak, brzo su pronašli izgubljeni ritam i do kraja utakmice dominirali.