Jug CO izborio završni turnir Lige prvaka

0

Jug CO igrat će i četvrtu godinu zaredom na završnom turniru vaterpolske Lige prvaka! U odlučujućoj utakmici posljednjeg, 14. kola A skupine Jug CO je u Dubrovniku nadigrao izravnog konkurenta, Dinamo iz Moskve, s 15:10 (2:2, 4:2, 6:5, 3:1).

Na prvo i jedino vodstvo gostiju Jug CO je odgovorio s tri gola u razmaku od samo 62 sekunde, odnosno četiri u dvije i pol minute, za 6:3. Kao i u Moskvi prije pola godine u 1. kolu, kad je Jug CO vodio 7:4 i 8:5 pa izgubio 11:12, Dinamo se vratio. Izjednačili su gosti na 6:6 i 7:7. Probudila se tada publika, dala Jugu CO važan impuls, i opet su uslijedila tri gola, ovaj put u 72 sekunde, odnosno četiri u 2 minute i 33 sekunde, za 11:7! Dinamo se ni tada nije predao, Rusi su 7 minuta prije kraja smanjili na 12:10, imali potom i napad s igračem više, ali je do kraja Bijač “spustio roletu”, a Rašović s dva gola zaključio priču. Jug CO je tako zauzeo 2. mjesto A skupine, 9 bodova iza Olympiacosa, a bod ispred Barcelonete, dva ispred Brescie i 6 ispred Dinama.

Bijač je imao 15 obrana, a Fatović, Lončar i Benić su zabili po tri gola. Osobito važne bile su Benićeve bombe za 7:6 i 8:7, u trenucima kad je Dinamo prijetio preokretom. Po dva puta su rusku mrežu tresli Rašović i Lozina, a po jednom Macan i Joković.

Utakmica je bila očekivano teška. Vidjelo se da su Rusi fizički strašno jaka momčad, ogromni su i kad izađu iz bazena izazivaju strahopoštovanje. Tokom utakmice nismo imali dugotrajnih padova kao ranije tijekom sezone, pa i kad su početkom treće i početkom četvrte četvrtine gosti vezali nekoliko pogodaka u situacijama s igračem više, uspjeli smo se brzo stabilizirati i opet uhvatiti kontrolu rezultata. Izuzetno smo zadovoljni kako smo odigrali pod pritiskom, velika je stvar četiri godine zaredom igrati na završnom turniru Lige prvaka, rekao je za Radio Dalmaciju trener Juga CO Vjekoslav Kobešćak.

Publika nam je bila igrač više, točno u trenucima kad je bilo potrebno. Bile su dvije-tri nenamjerne sudačke pogreške, mi smo malo pali sa psihom, a publika je bila tu i vratila nas je. Velike zasluge idu našim navijačima. S obzirom da nam je ovo bila zadnja domaća europska utakmica u sezoni, drago mi je da su napunili tribine, pratili nas i uživali, a mi smo ih nagradili pobjedom, dodao je Kobešćak.

Dva-tri dana ćemo se odmoriti, rekuperati, a onda se posvetiti finalu prvenstva Hrvatske. Pokušat ćemo pobijediti Mladost ako je moguće u tri utakmice kako bi imali više vremena za pripreme pred Final 8. Ispunili smo cilj samim plasmanom, ali naravno da tu nećemo stati. Za mjesec dana u Genovi ćemo već u četvrtfinalu imati reprizu lanjskog finala, što dovoljno govori o snazi Lige prvaka ove godine. Zato mi je drago što odmah igramo sa Szolnokijem. Razmišljat ćemo isključivo o njima, puno je tu stvari koje treba analizirati, i oni su imali neke neočekivane padove kao i mi. Ali i dalje su uz Pro Recco i Olympiacos glavni favoriti za naslov. Ako njih prođemo, onda idemo na Pro Recco, a to nas svih veseli. Bilo bi sjajno da ih i treću godinu zaredom sretnemo u polufinalu, zaključio je Kobešćak.