Jug CO korak bliže završnom turniru Lige prvaka

0

Pobjedom protiv njemačkog Waspo Hannovera u Gružu s 14:9 (4:1, 3:2, 4:5, 3:1), Jug CO je zadržao poziciju koja vodi na završni turnir Lige prvaka. Hrvatski prvak ne bi smio imati problema da u posljednja dva kola potvrdi plasman među 8 najboljih.

Jug CO je otvorio utakmicu s 4:0. Gosti su se sredinom 2. četvrtine približili na 5:3, a minutu i pol do kraja treće četvrtine i na 10:8, da bi Jug CO s četiri gola zaredom potvrdio pobjedu. Četiri gola dao je Maro Joković, po dva Loren Fatović, Vincenzo Renzuto i Hrvoje Benić, a po jedan Marko Macan, Luka Lončar, Javier Garcia i Viktor Rašović. Marko Bijač je imao 11 obrana.

Zadovoljan sam pobjedom i igrom, iako je bilo evidentno da smo umorni od Final Foura Triglav regionalne lige. Dobro je da smo rano poveli velikom razlikom. Hannover se primaknuo, pokazao da je u napadu izuzetno dobra momčad, ali u obrani nemaju širinu i tu smo dobili utakmicu. Jako sam zadovoljan, ova pobjeda nam je trebala, a ako za deset dana u Beogradu dobijemo Partizan, gdje smo veliki favoriti, možda ćemo kolo prije kraja osigurati plasman na završni turnir. A 9. svibnja u Gružu protiv Dinama iz Moskve odlučiti tko će biti treći i ići na Eger, a tko ostati četvrti i igrati s Pro Reccom. Odmah nastavljamo dalje, za vikend imamo dvije utakmice sa Solarisom u Šibeniku u četvrtfinalu prvenstva Hrvatske. Tamo ćemo ići u kombiniranom sastavu, vodit ćemo više mladih igrača nego inače i očekujemo da ćemo proći Solaris u ležernijem ritmu, a onda se opet okrećemo Ligi prvaka. Ostali smo malo dužni što se tiče izvedbe u Ligi prvaka za razliku od Triglav lige i domaćeg prvenstva gdje smo dominantni. Ali utakmica protiv Hannovera nam daje nadu da nam forma raste i da ćemo i tu postići bolje rezultate nego do sada, rekao je za Radio Dalmaciju trener Juga CO Vjekoslav Kobešćak.