Jug i Primorje u polufinalu PH

0

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja i Primorja Erste banke kako se i očekivalo izborili su plasman u polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske.

Jugaši su oba četvrfinalna dvoboja s Medveščakom odigrali u Dubrovniku. Prvi su dobili sa 17:6, a drugi s 20:2. U uzvratu je Pavo Marković dao četiri, a Maro Joković i Felipe Perrone po tri gola. Riječani su u četvrtinalu na svom bazenu nadigrali šibenski Solaris, bilo je 16:0 i 17:2. U polufinalu će momčad Ivana Asića igrati s Jadranom ili Mladosti. Sinoć u Splitu mladostaši su pobijedili sa 7:6 uz po dva pogotka Luke Bukića i Andre Vlahovića. Kod Jadrana najefikasniji je bio kapetan Andro Franičević s također dva gola. Splićani su mogli i do izjednačenja ali je pokušaj Hrvoja Koljanina s igračem više u zadnjim trenucima zaustavio vratar Ivan Marcelić. Uzvrat je 16. ožujka u Zagrebu.

Mornar Brodospas je u prvom susretu četvrtfinala na bazenu u Poljudu kao gost svladao POŠK s 9:8. Zanimljiva utakmica u kojoj je gol odluke na minutu i 45 sekundi do kraja postigao Maroje Gluhajić. Oslabljeni POŠK je vodio 4:1 i 5:3, ali je na kraju treće četvrtine bilo 6:6. Gluhaić je zabio tri gola, međutim vrijedi izdvojiti čak 18 obrana Marina Šparade. POŠK je s četiri gola predvodio Ante Čorusić. Uzvratna utakmica na rasporedu je 19. ožujka.