Jug i Jadran pobijedili, Mornar i POŠK izgubili

0

Rezultati 8. kola Triglav regionalne vaterpolske lige: Jug CO-Partizan 15:10, Jadran ST-Budva 13:7, Jadran HN-Mornar 8:4, Primorac-POŠK 8:4, Mladost-Primorje EB 16:8.

Jug CO ima 24 boda, Mladost 19, Jadran HN 17, Mornar 13, Jadran ST i Partizan po 10, POŠK 8, Primorje EB i Primorac po 6, a Budva 3 boda.

U Dubrovniku je sve bilo jasno nakon prve četvrtine koju je Jug CO dobio sa 7:2. Partizan se više nije vratio ispod 3 gola razlike, a bilo je i plus 7 (15:8). Istakao se Viktor Rašović s 5 golova, a Toni Jarak je imao 8 obrana.

Zadovoljni smo utakmicom, ne samo pobjedom nego i igrom. Imali smo malo treme jer smo bili bez bolesnih Bijača i Ivankovića, ali izgledalo je jako dobro. Jarak je odlično zamijenio Bijača na golu, a kompletna igra, naročito u samom startu utakmice gdje smo odmah usmjerili utakmicu prema našoj pobjedi, bila je vrlo dobra, s puno kontranapada. Bez obzira na 10 primljenih pogodaka, zadovoljan sam i s obranom i nekim stvarima koje smo vježbali u pripremnom periodu i uspjeli ih odigrati na utakmici. Dobra je to najava za subotu, iako je OSC Budimpešta puno kvalitetnija momčad od Partizana, rekao je za Radio Dalmaciju trener Juga CO Vjekoslav Kobešćak.

Jadran je protiv Budve s 3:2 otišao na 6:2 i 13:5. S dva od svoja četiri gola utakmicu je otvorio Nathan Power, pridružio mu se s tri gola Nikola Milardović, a Mate Anić je imao čak 13 obrana. Gosti su realizirali tek jedan od 9 napada s igračem više.

Igrali smo kontroliranu utakmicu, od samog početka smo se nametnuli ritmom i kompaktnošću. Mislim da smo u obrambenom segmentu odigrali jako dobro, i s igračem manje i protiv pozicionog napada. Primili smo dva gola u posljednjoj minuti kad je već došlo do opuštanja. Bilo je jako dobrih trenutaka, ali ima još stvari na kojima moramo raditi. Dobro smo otvorili novu godinu, radili smo puno u pauzi, neki igrači su nam se vratili nakon ozljeda, a doveli smo i Goretu iz Mornara kojem će trebati malo vremena da se privikne na momčad. Veći broj igrača u rotaciji doveo je do lepršavije igre i s nestrpljenjem čekamo da nam se vrati Šetka čiji se oporavak nakon loma prsta nažalost odužio. Sad se moramo fokusirati na utakmicu s Partizanom u Beogradu, ako ponovimo ovakvu igru mogli bi doći do bodova. Moramo negdje nadoknaditi domaći poraz od Primorca i uhvatiti priključak s vodećima, izjavio nam je trener Jadrana Ivan Asić.

Svih 6 bodova Primorac je osvojio protiv splitskih klubova. U Splitu je iznenadio Jadran, a u Budvi (zatvoreni bazen u Kotoru se renovira) je bio bolji od POŠK-a. Poveo je Primorac s tri gola Petrovića 3:0, POŠK se primakao na 3:2, primio tri gola zaredom, došao do 6:4 i stao. Pogodak Crepulje, njegov treći na utakmici, za 7:4 sredinom posljednje četvrtine otklonio je sve dvojbe. Dva gola za POŠK dao je Marin Delić, Mario Podrug je imao 12 obrana.

U Herceg Novom nije bilo golova u prvoj četvrtini, Mornar je tri minute do kraja druge četvrtine poveo 2:1 da bi Jadran sljedećih 11 minuta dobio sa 6:0 za nedostižnih 7:2. Marin Šparada je s 11 obrana bio najbolji pojedinac Mornara. Mladost je s 5 golova Radua i 4 Bašića lako riješila Primorje EB za koje je 4 gola dao Duje Peroš.