Jug ostao maksimalan

0

U 9. kolu Triglav vaterpolske lige Jug CO i POŠK su ostvarili uvjerljive pobjede, dok je Mornar BS jednako uvjerljivo izgubio od Partizana.

Jugaši su u derbiju kola nadigrali prekograničnog susjeda Jadran iz Herceg Novog s 14:6 (4:1, 3:1, 3:2, 4:2). Samo dvije minute bile su dovoljne za vodstvo 3:0, do kraja utakmice gosti se nisu uspjeli približiti. Istakli su se Perrone s 5 i Lončar s 4 pogotka.

Pobjeda je bila lakša od očekivanog. Zadovoljan sam ne samo rezultatom nego i igrom. Zabili smo tri gola u prva tri napada i to je usmjerilo utakmicu na našu stranu, izjavio je trener Juga CO Vjekoslav Kobešćak

Furiozno je počeo i POŠK, 5:0 u prvih 6 minuta dvoboja s Crvenom zvezdom, no gosti brzo uzvraćaju, smanjuju na 5:4 i izjednačavaju rezultat na 6:6. Zapjenilo se u završnici, isključeno su Ćorušić, te s druge strane Janković i Knežević, a POŠK je s tri pogotka u posljednjoj minuti došao do konačnih 12:8 (5:2, 1:2, 2:2, 4:2). Vrijedi izdvojiti 15 obrana Mate Anića i 4 gola Ante Ćorušića, koji je na dva metra izborio i nekoliko isključenja protivničkih igrača.

Puno nam znači ova pobjeda protiv izravnog konkurenta za opstanak. Sjajno smo počeli, uslijedio je mali pad koncentracije, ali smo u infarktnoj završnici zadržali mirnoću i zasluženo slavili. Pokušat ćemo i protiv Partizana doći do boda ili sva tri, rekao je za Radio Dalmaciju junak utakmice Mate Anić.

Mornar BS je u najlošijoj predstavi ove sezone izgubio od Partizana sa 6:12 (1:3, 3:3, 1:2, 1:4). Gosti su cijelo vrijeme vodili, a dvoboj su prelomili sredinom treće četvrtine kad su Asanović i Lazić donijeli nedostižnih 4:8. Do tada su domaći realizirali tek jedan od 9 napada s igračem više, premalo i za slabiju momčad od raspoloženog i poletnog Partizana.

Odigrali smo nedopustivo loše. Nema opravdanja, bilo je to ispod svake razine. Partizan je bio bolji u svakom segmentu igre i spremno kaznio naše brojne pogreške. Slijedi nam analiza i priprema za nedjeljni dvoboj s Crvenom zvezdom koji moramo dobiti, komentirao je trener Mornara BS Zdeslav Vrdoljak.

Još su igrali: Radnički-Primorje EB 3:12, Vojvodina-Mladost 9:11 (6 golova Luke Bukića!)

Poredak: Jug CO (+1) 27, Primorje EB 21, Jadran HN (+1) 21, Partizan 13, Mladost 13, Mornar BS 7, POŠK 7, Crvena zvezda 6, Vojvodina 3, Radnički 2 boda.

U nedjelju se sastaju Mornar BS-Crvena zvezda (17 h), POŠK-Partizan (18.30), Vojvodina-Primorje EB (19 h) i Radnički-Mladost (19.15). U posljednjem kolu prvog kruga lige slobodni su Jug CO i Jadran HN.