Juniori izborili Euro

0

Hrvatska juniorska nogometna reprezentacija izborila je Euro u Njemačkoj pobjedom na riječkoj Rujevici protiv Belgije s 4:0.

Izabranicima Ferde Milina je nakon pobjeda na Kantridi protiv Bugarske (1:0) i Škotske (3:0) s Belgijom bio dovoljan i remi, no ostvarili su uvjerljivu pobjedu. U završnici prvog poluvremena su poentirali Benković i Brodić, a u završnih 15 minuta utakmice Lovren i Knežević. Hrvatska je tako zaključila turnir s maksimalnih 9 bodova uz 8 postignutih i niti jedan primljeni pogodak.

Presretni smo. Jako dobro smo se pripremili za ovaj turnir i odradili smo ga na najbolji mogući način. Belgiju smo dobro proučili i ispravili pogreške koje smo radili u ranijim utakmicama, što rezultat i potvrđuje. Sretni smo i slavimo, izjavio je za Radio Dalmaciju hrvatski reprezentativac Andrija Balić, koji je u siječnju iz Hajduka prešao u talijanski Udinese.