Kalinić spasio Fiorentinu

0

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Nikola Kalinić donio je bod svojoj Fiorentini u dvoboju 13. kola Serie A s Empolijem, za koji je zabio Marko Livaja.

Livaja je u 18. minuti iskoristio proigravanje Saponare, utrčao s desne strane u kazneni prostor (činilo se da je u zaleđu), primirio loptu i zakucao je desnicom u bliže rašlje. U istoj je minuti Ante Rebić dobio žuti karton. U 27. je Buchel s 25 metara zabio za 0:2. Iznenađenje je bilo na pomolu. Ipak, dvostruka izmjena u poluvremenu (Suarez i Rebić iz igre, Kalinić i Bernardeschi u igru) donijela je ploda domaćinu. Kalinić je s dva gola u samo pet minuta izjednačio rezultat. U 56. minuti je sjajno tukao glavom nakon ubačaja Alonsa s lijeve strane, a u 61. je s četiri metra nogom okrunio akciju Bernardeschija i Babacara. Milan Badelj je ostao na klupi Fiorentine.

U strijelce se upisao i Marcelo Brozović. Ivan Perišić i Brozović ušli su s klupe u završnici dvoboja Inter-Frosinone, a Brozović je u nadoknadi na pas Ljajića s desne strane kaznenog prostora pogodio suprotni kut za konačnih 4:0, čime je Inter preuzeo prvo mjesto na ljestvici.

Inter ima 30 bodova, Fiorentina i Napoli, koji je golovima Insignea i Higuaina u zadnjih pola sata došao do 2:0 kod Verone (Strinić je ostao na klupi), po 28, a Roma 27 bodova. Ljestvicu strijelaca predvodi Higuain s 10 golova ispred Kalinića i Edera (Sampdoria) s po 9.