Karlović izgubio i servis i meč

0

Ivo Karlović eliminiran je u četvrtfinalu ATP turnira u katarskoj Dohi. U dvoboju tenisača koji zajedno imaju 70 godina (37+33), nadigrao ga je Španjolac Fernando Verdasco.

Bilo je 6:2, 7:5 za sat i 25 minuta. Bio im je to sedmi međusobni susret na ATP Touru i četvrta pobjeda Verdascoa (Karlović je dobio jedini njihov susret na turnirima nižeg ranga, još 2002. na Futuresu u Francuskoj).

Nakon što je u dva tie-breaka svladao Ukrajinca Ilju Marčenka i Rusa Karena Hačanova, u dvobojima u kojima nije imao nijednu break-loptu, Karlović protiv iskusnog Španjolca nije uspio ponoviti isti scenarij. Izgubio je servis već u 3. gemu, Verdasco je stigao do 15-40 i realizirao drugu priliku. Isto se ponovilo dva gema kasnije pa je Verdasco poveo 5:1. Pri tom je rezultatu imao i 0-40, ali je Karlović spasio tri set-lopte i za nekoliko minuta odgodio kraj prvog seta. U prvom gemu drugog seta Karlović je izvukao jednu, a kod 2:2 tri nepovezane break-lopte. A onda se i to dogodilo. Pri vodstvu 4:3, Karlović je prvi put ove godine došao do prilike da protivniku oduzme servis. Nije to iskoristio, nakon čega je Verdasco kod 5:5 načinio break i odservirao za polufinale.