Karlović ruši sve rekorde, ušao je u polufinale Punea!

0

Ivo Karlović svladao je Latvijca Ernestsa Gulbisa sa 7:6(5), 7:6(5) u četvrtfinalu ATP turnira u indijskom Puneu. Najstariji je polufinalist na ATP Touru još od Jimmya Connorsa 1993!

Za razliku od prva dva meča u 2019. (Felix Auger-Aliassime i Jevgenij Donskoj), Karlović ovaj put nije protivniku uspio oduzeti servis. Meč je morao riješiti svojim (opet) ubojitim oružjem, tie-breakom.

U prvom setu Karlović je protiv 9 godina mlađeg (39-30) i 5 mjesta bolje rangiranog (100-95) Gulbisa kod 1:1 spasio break-loptu. U tie-breaku je jedan poen protiv servisa, kod 1:1, bio dovoljan. Ivo je nakon 6:3 realizirao treću set-loptu, prvu na svom početnom udarcu.

U drugom je setu Gulbis propuustio dvije break-lopte, obje kod vodstva 4:3. U tie-breaku je dva puta osvojio poen protiv servisa, vodio je 3:1, 4:2 i 5:3, samo da bi Div sa Šalate dobio četiri poena zaredom. Karlović je tako za sat i 48 minuta došao do prve pobjede nad Gulbisom u četiri međusobna susreta.