Karolina prejaka za Donnu

0

Donna Vekić zaustavljena je u polufinalu WTA turnira u australskom Brisbaneu. Bolja od nje bila je osma tenisačica svijeta, Čehinja Karolina Pliškova.

Peta nositeljica slavila je sa 6:3, 6:4 za sat i 22 minute igre. Bio im je to treći međusobni susret i treća pobjeda 26-godišnje Čehinje. Četiri godine mlađa Osječanka je u Monterreyu 2014. i Tokiju prošle godine odvela Pliškovu u treći set, u Brisbaneu nije uspjela ni to.

Vekić je načinila break za 2:1, Karolina Pliškova je uzvratila s 4 gema zaredom i kod 5:2 propustila prvu set-loptu. Bez gubitka poena je odservirala za set. U drugom setu su od 2:2 sljedeća tri gema otišla protiv servisa. Vekić je kod 3:5 spasila tri meč-lopte (dvije ih je spasila u osmini finala protiv Nizozemke Kiki Bertens). Ipak nije uspjela doći do još jednog preokreta i trijumfa protiv Top 10 djevojke (Bertens je 9. na WTA ljestvici). Izvukla je Donna još jednu meč-loptu, na servis Karoline Pliškove (čija je sestra blizanka Kristina 94. na WTA ljestvici). Došla je i do dvije prilike za povratak na 5:5 da bi njena protivnica realizirala svoju petu meč-loptu.

Plasmanom u polufinale Brisbanea, Vekić je osigurala ulazak među 30 najboljih tenisačica svijeta prvi put u karijeri. Imat će status nositeljice na Australian Openu i od ponedjeljka biti najbolje rangirana hrvatska tenisačica (preskočit će trenutno 32. Petru Martić).