Kauri slavio na Gripama

0

Kauri je treću godinu zaredom pobjednik humanitarne malonogometne revije Četiri kafića – Memorijal Dino Petrinović, odigrane pred punim tribinama velike dvorane SC Gripe.

Oko 4000 gledatelja uživalo je u atraktivnim potezima, golovima (kojih je bilo čak 27!) i obranama nagradivši sve sudionike. Ipak, najveći aplauz dobili su štićenici Centra za rehabilitaciju Mir u Rudinama, kojima je već 14 godina namijenjen i sav prihod s turnira. Organizatori procjenjuju da je ukupno u 14 godina prikupljeno čak tri milijuna kuna.

U prvom polufinalu nije bilo uzbuđenja. Kauri je nadigrao Temperu s 5:2. Bačelić-Grgić i Mornar usmjerili su utakmicu, Flavio je početkom drugog poluvremena nakratko vratio neizvjesnost, ali su Hodžić, Bradarić i Peričić uskoro riješili pitanje pobjednika. Na samom kraju smanjio je Aljošin sin Antonio Asanović.

Revija pogodaka, atraktivnih akcija i rezultatskih preokreta viđena je u drugom polufinalu. Vanilla je sa 7:6 svladala Baoli. Pašalić je već u 2. minuti zabio za Baoli, za prvi su se preokret pobrinuli Tomasov i Perišić, ali su uzvratili Mršić i dva puta Božić. Tomasov i Livaja vraćaju Vanillu s 2:4 na 4:4, Rebić 8 minuta prije kraja pogađa za novo vodstvo Baolija, da bi u sljedećih 5 minuta Perišić s dva i Tomasov s jednim golom opet sve okrenuli. Majstorović je odmah smanjio, ali je Vanilla u zadnje dvije minute obranila minimnalnu prednost.

Nakon tradicionalne revijalne utakmice djevojaka iz ŽNK Marjan, uz izvlačenje lutrije (dresovi, lopte, knjige, zastavice…) koju je sponzorirao HNK Hajduk, uslijedio je završni dvoboj. Mornar i Bradarić su donijeli prednost Kauriju koju su anulirali Livaja i Tomasov. Ibričić je početkom drugog poluvremena poentirao, Bačelić-Grgić 7 minuta prije kraja povisio, a Marko Livaja još jednom majstorijom u posljednjim sekundama smanjio na konačnih Kauri-Vanilla 4:3.

Najbolji vratar Božidar Radošević i najbolji igrač Ivica Mornar nastupili su za pobjednika turnira Kauri, a najbolji strijelac Marin Tomasov (4 gola) dolazi iz redova Vanille.