KK Split pobijedio Adria Oil Škrljevo

0

Split je na Gripama u 3. kolu HT Premijer lige svladao Adria Oil Škrljevo s 97:78 (23:13, 26:18, 25:18, 23:29). Od prve minute “Žuti” su gospodarili parketom, pobjeda u nijednom trenutku nije dolazila u pitanje. Pavle Marčinković ubacio je 15 poena, imao 7 skokova i 6 asistencija, a najefikasniji igrač u redovima Splita bio je Darko Bajo s 19 poena (šut 83 posto). Praktički u redovima Splita nije bilo slabe karike.
U redovima Škrljeva ima igrača, koji su igrali na višem nivou od nekih naših igrača, kvalitetni su i neće dugo biti u krizi. Mi smo bili u grču zbog mini serije od dva poraza. Na trenutke smo izgledali lepršavo, intenzivni u obrani i u napadu, a kad eliminiramo neke pogreške sigurno ćemo se dići na još viši nivo – rekao je trener Splita Ante Grgurević.

Značajnu minutažu dobili su mlađi igrači, 17-godišnji Ivan Perasović za nešto više od 14 minuta ubacio je 10 poena uz stopostotni šut i imao 6 skokova.

Ušli smo jako u utakmicu, postavili smo se kao momčad, najvažnije je da smo pobijedili. Nije bilo loše, uvijek mogu bolje, posebno u obrambenom segmentu – kazao je Perasović.

Ivan Batur i njegovi suigrači nisu imali svoju večer (prvi strijelac bio je Josip Barnjak s 22 poena) i zabilježili su treći poraz u sezoni.

Zaslužena pobjeda Splita, otpočetka nismo bili pravi. Nismo dobro ušli u sezonu, ali vjerujem u ovu momčad – rekao je Batur.

Zasluženost pobjede “Žutih” priznao je i trener Škrljeva Damir Rajković.

Čestitke Splitu, pokazali su da su razina više. Ušli smo obrambeno loše u utakmicu, to nam je stalni problem. Nema puno priče, trebamo se zatvoriti u dvoranu i raditi. Nismo uigrani, imali smo i peh s dosta ozljeda tijekom priprema. Split je odlično složena momčad, mlada, atletična, s dobrom energijom – kazao je Rajković.

Što se tiče ostatka 3. kola HT Premijer lige košarkaša igrali su Alkar-Zabok 76-73 i Hermes Analitica-Sonik Puntamika 77-88.