Košarka: Hrvatska pobijedila Brazil!

0

Hrvatska košarkaška reprezentacija ostvarila je drugu pobjedu na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru. Pobijedila je domaćina Brazil s 80:76 (19:17, 22.14, 19:18, 21:26).

Brazil je otvorio sa 7:2, ali je Hrvatska brzo odgovorila i od početka druge četvrtine nijednom nije bila u rezultatskom zaostatku. Serijom 12:1 poveli su naši 31:22, imali pred poluvrijeme i 39:27, a tri i pol minute do kraja 3. četvrtine, nakon trice Kruna Simona, i maksimalnih 14 poena prednosti, 55:41. Brazil se nije predao, nošen publikom primakao se na 69:66. Odgovorili su tricama Bogdanović i Šarić za 75:66 samo stotinjak sekundi do kraja. Brazil je odgovorio s dvije brze trice te minutu i 20 do kraja došao opet na minus 3, 75:72. No to je bilo sve, mirno je Hrvatska privela posao kraju i načinila veliki korak ka četvrtfinalu koje može potvrditi već u subotu pobjedom protiv najslabije momčadi skupine, Nigerije. Bojan Bogdanović u pobjedu je ugradio 33, a Dario Šarić 15 koševa. Hrvatska je pogodila čak 11 trica iz 22 pokušaja.