Košarkaši Splita izgubili od Krke

0

U infarktnoj završnici Krka je u 10. kolu ABA lige na Gripama svladala Split 80:78 (20:22, 20:10, 14:25, 26:21).

U posljednje 23 sekunde ušlo se s 78:78 da bi Rod Camphor, najbolji igrač utakmice (20 poena), pogodio dvije sekunde prije kraja za pobjedu slovenske momčadi.

Bio je to čudan dvoboj u kojoj su se Split i Krka izmjenjivali u vodstvu, Split je na pet minuta do kraja imao 69:65 da bi Krka za samo dvije minute povela 73:69. No, odličnom obranom i serijom 7:0 “Žuti” su na dvije minute prije kraja poveli 76:73, ali na kraju je Krka bila spretnija i sretnija.

Prvo ime Splita bio je Marko Luković (19 poena), Toni Perković imao je izuzetnu večer (15 poena, 4 skoka, 4 asistencije), pridodao im se i Sani Čampara (14 poena), ali sve je to bilo malo za pobjedu.

– Slabo smo igrali u prvom dijelu, promašili dosta slobodnih bacanja. U drugom dijelu smo se stabilizirali, ali u posljednjoj četvrtini napravili smo dosta pojedinačnih pogrešaka. Opet smo imali problema sa skokom, to je nešto što moramo puno bolje raditi – rekao je Splitov trener Ivica Skelin.

Split: Perković 15, Kedžo 7, Marčinković 3, Šarić, Bajo, Čampara 14, Vranković 8, Luković 19, Marić 10, Mesiček 2.