Košarkaši Splita pobijedili Mornar iz Bara u ABA ligi

0

Uz odličnu podršku navijača Split je na Gripama, u 22. kolu AdmiralBet ABA lige svladao Mornar s 76:67 (23:17, 25:13, 13:14, 15:23).

“Žuti” su ušli u utakmicu iznimno motivirani, prvo poluvrijeme odigrali su možda i najbolje ovosezonske minute. Na semaforu je svijetlilo 48:30, s tim da je momčad Srđana Subotića u jednom trenutku vodila i s 44:22. Već tada se vidjelo po svemu da pobjeda “Žutih” neće biti upitna. Odličan je bio Shawn Jones (18 poena, 8 skokova), Toni Perković i Shannon Shorter postigli su po 14 poena, Karlo Žganec imao je 11 skokova, a Roko Ukić je maestralno vodio svoju momčad do pobjede.

Ostvarili smo iznimno važnu pobjedu. Ušli smo energetski dobro u utakmicu, postavili se kako treba. Ovaj put smo imali vremena za pripremu, nismo radili greške iz prethodnih utakmica. Idemo dalje, hvala publici na velikoj podršci, rekao je Subotić.

Kod gostiju prvi strijelac bio je Marko Jeremić s 20 poena, a trener Mornara Mihailo Pavićević priznao je zasluženost pobjede Splita.

Čestitam momčad Splita i kolegi Subotić na zasluženoj pobjedi. Ušli su s mnogo više energije od nas, narodski rečeno više su željeli pobjedu od nas. Mi smo u dosta ozbiljnim zdravstvenim problemima, ispali su nam iz stroja Gordić, Mihailović, Miković, Mosley je igrao nakon što je došao iz sobe… Ali što je tu je nema kuknjave, rekao je Pavićević, veliki navijač Hajduka, koji nije propustio poželjeti “bijelima” pobjedu u derbiju protiv Dinama.

Bit će 2:0 za Hajduk, a brat i ja nismo u mogućnosti ostati gledati derbi, ali stižemo na finale kupa ako ne budemo imali utakmicu, kazao je Pavićević.