Košarkaši Splita u Zagrebu izgubili od Cedevite junior

0

Košarkaši Splita u Zagrebu su izgubili od Cedevite junior sa 78:80 (25:20, 15:16, 22:26, 16:18) u posljednjoj utakmici 1. kola HT Premijer lige.

Trener Splita Srđan Subotić ostavio je na klupi dva najiskusnija igrača, Kedžu i Ukića, što se pokazalo kao pogrešna odluka. Bajo je na parketu proveo manje od 3 minute.

Cedevita je vodila u prve tri minute (2:0, 5:2, 7:4) da bi Split s 15:15 otišao na 23:15. Cedevita se u drugoj četvrtini vratila i nakon 16 minuta igre došla do nove prednosti, 34:33. Split je odgovorio sa 7 poena u nizu.
Otišli su Splićani u otvaranju treće četvrtine opet na 8 poena prednosti, 46:36, ali su Zagrepčani odgovorili serijom od 7 poena i uskoro tricom Batinića peti put poveli – 50:49. Baričev drugi nesportski prekršaj i serija promašaja Splita omogućili su Cedeviti odlazak i na veću prednost od one do koje su došli – 53:49 u 27. minuti.

Runjićeve dvije trice vratile su prednost na stranu Splita – 57:55. U završnih 11 i pol minuta ušlo se s 57:57. Poveo je opet Split, ali je Sven Smajlagić tricom donio Cedeviti 60:59. Runjić je pogodio jedno bacanje, s druge strane Smajlagić oba. Žganec je promašenu Runjićevu tricu ubacio za 62:62.

Na ulasku u završnih 7 minuta bivši igrač Splita Goran Filipović pogodio je tricu za 70:65, najveću prednost Cedevite junior. Perković je nakon minute odmora uzvratio tricom. Vratio se Split na 70:70, imao i napad, ali ga Jones pod košem nije iskoristio.

Čampara je pogodio tricu za 73:72, ali je Šabić odgovorio za novu prednost Cedevite četiri minute prije kraja. Splitu je istekao napad, a Šabić pogodio tricu za 78:73. Čampara je sretno pogodio tricu za 78:76, samo dvije minute prije kraja. Smajlagić je pogodio za 80:76. Čampara je izvukao dva slobodna bacanja, ali je pogodio samo drugo. Izgubili su domaći loptu, ali je McLean promašio polaganje u kontri. Dobio je Split novu priliku, Perković je na isteku napada izvukao tri slobodna bacanja. Promašio je prva dva, pogodio samo treće.

Ostalo je 36 sekundi prije kraja 80:78. Meč-loptu Cedevite junior izgubio je Filipović, ali je Čampara u kontri promašio polaganje i Split je pognute glave napustio malu dvoranu Doma sportova.

Radović je dao 17, Smajlagić 15, Bošnjak 12, a Šabić 11 poena za Cedevitu. Za Split su igrali Čampara 15, Jones 13, Žganec 12, Runjić 10, Čampara 8, McLean 7, Perasović 5, Vuko 4, Barič 4.

Iz Zagreba Splićani putuju za Beograd gdje će u petak na startu ABA lige igrati s braniteljem naslova Crvenom zvezdom koja je osvojila 5 od zadnjih 6 izdanja ovog natjecanja. Splitu potom slijede dvije domaće utakmice, s Cibonom u HT Premijer ligi u ponedjeljak 27. te s Partizanom u ABA ligi u četvrtak 30. rujna.