Košarkašice Splita na Gripama svladale Medveščak

0

Košarkašice Splita svladale su na Gripama Medveščak sa 65-61 u drugoj utakmici finala prvenstva Hrvatske.

U seriji do tri pobjede omjer je izjednačen na 1-1, a treća utakmica će se igrati u četvrtak u Zagrebu.

Tri dana nakon uvjerljivog poraza u Zagrebu (45-74), Splićanke su odigrale puno bolju utakmicu i zasluženo slavile. Na početnih 0-5 odgovorile su serijom 14-4. Medveščak je potom napravio seriju 13-2 za svoju najveću prednost, 22-16. Josipa Silov pokrenula je Split koji je poveo 33-30 pred kraj druge četvrtine.

Ekipe su se smjenjivale u vodstvu da bi Split 6 minuta prije kraja poveo 58-50. Dvije minute do kraja bilo je 60-54, a 45 sekundi kasnije samo 60-59. Tea Perić je pogodila ključni šut, a Katarina Puljić s tri slobodna bacanja dovršila posao. Ionako sjajna atmosfera vrhunac je dostigla sa zvukom sirene kad se zaorilo Večeras je naša fešta.

Perić je upisala 15 poena i 16 skokova, Silov 16, Ivana Brnas 14, a Puljić 13 poena. Za Medveščak je Iva Todorić dala 26 poena uz 12 skokova, a Matea Tadić je ubacila 17 poena.