Kosovo-Hrvatska 0:6, Mandžukić dao tri gola

0

Hrvatska nogometna reprezentacija u kvalifikacijskoj utakmici za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine, kao gost je u Skadru pobijedila Kosovo rezultatom 6-0.

Strijelac prva tri gola u prvom poluvremenu bio je Mario Mandžukić, u 6., 24. i 35. minuti, da bi u nastavku pobjedu potvrdili Matej Mitrović u 67., Ivan Perišić u 83. i Nikola Kalinić u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Tijekom utakmice  s tribina čulo neprimjereno skandiranje dijela hrvatskih navijača pa postoji velika vjerojatnost za novu kaznu Međunarodnog nogometnog saveza (FIFA) HNS-u.

U druge dvije utakmice 2. kola u našoj skupini H Turska i Ukrajina su igrali 2-2, dok je Island svladao Finsku sa 3-2.

Tako je Hrvatska na vrhu ljestvice s četiri boda, koliko ima i drugi Island, Turska i Ukrajina imaju po dva, a Finska i Kosovo po jedan bod.

Hrvatska će u 3. kolu u nedjelju u 18 sati gostovati kod Finske.