Kosovo-Hrvatska u Skadru

0

Kosovo i Hrvatska odigrat će u 20.45 u albanskom Skadru utakmicu 2. kola I skupine europskih kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo 2018.

U prvom su kolu sve tri utakmice (Hrvatska-Turska, Finska-Albanija i Ukrajina-Island) okončane s po 1:1. U drugom kolu se istovremeno sastaju Turska-Ukrajina i Island-Finska.

Hrvatska je po svemu apsolutni favorit, ali to trebamo i potvrditi. Igramo protiv reprezentacije koja će biti izuzetno nadahnuta i dati svoj maksimum jer igra svoju prvu službenu utakmicu kao domaćin. Trebat će nam 90 minuta velikog angažmana i pune koncentracije kako bismo prezentirali našu kvalitetu i došli do onog što nas interesira, a to su tri boda, kazao je pred utakmicu hrvatski izbornik Ante Čačić.

Očekujem ambicioznu Hrvatsku, bez obzira na igrače koji nam nedostaju (Modrić, Rakitić, Lovren, Pjaca, op. a.). Imamo imperativ pobjede i od prve minute ćemo tražiti rezultat koji nam odgovara. Već i ranije smo pokazali da možemo nadomjestiti svakog igrača koji nam nedostaje, tu je šansa za neke koji su imali manje prilika do sada da pokažu što znaju i da su budućnost našeg nogometa, izjavio je Vedran Ćorluka koji će, zbog izostanka Modrića i Rakitića, protiv Kosova biti kapetan Hrvatske.