0

Kristina Tomić osvojila je srebrnu, a Nikita Glasnović brončanu medalju u taekwondou na Mediteranskim igrama u Tarragoni.
Malo je nedostajalo i za veći uspjeh jer je Tomić u finalu kategorije do 49 kg izgubila od Turkinje Rukiye Yildirim s 11-12, a Glasnović u polufinalu do 57 kg od Egipćanke Radwe Elsayed-Nada s 13-16.

Tomić, članica zagrebačkog Osvita, prije mjesec i pol je u ruskom Kazanju postala europska prvakinja. U Tarragoni je do finala stigla s 12-5 protiv Španjolke Blance Palmer-Soler i 20-8 protiv Srpkinje Vanje Stanković.
Glasnović, koja je s bratom Leonom iz Švedske preselila u splitski Marjan i odnedavno nastupa pod hrvatskom zastavom, u četvrtfinalu je s 19-8 bila bolja od Srpkinje Aleksandre Radmilović.

U petak će nastupiti Matea Jelić do 67 kg, a u subotu Iva Radoš preko 67 kg.

Hrvatska u Tarragoni sada uz zlato Amara Musića u dizanju utega ima 4 srebrne i 3 brončane medalje.