Kvalifikacije za EURO: BiH – Irska 1-1

0

U prvoj utakmici doigravanja za plasman na EURO 2016 nogoemtaši Bosne i Hercegovine i Irske su u Zenici odigrali 1-1 (0-0).

Oba pogotka postignuta su u samoj završnici utakmice, gosti su poveli preko Robbiea Bradyja u 81. minuti, a na 1-1 poravnao je Edin Džeko u 85. Brady je doveo Irsku u vodstvo nakon bijega po desnom krilu, te udarca sa 15-ak metara koji je prošao kroz noge njegova čuvara Šunjića i završio u bližem donjem kutu pokrivenog Begovića. No, ubrzo potom Vranješ je probio desni bok, te uputio prizemnu loptu na peterac gdje se najbolje snašao Džeko i pogodio suparničku mrežu.

Utakmicu u Zenici obilježila je gusta magla koja se spustila na stadion Bilino polje između prvog i drugog poluvremena zbog koje su uvjeti bili na rubu regularnosti.Uzvratni dvoboj igrat će se u ponedjeljak u Dublinu.

U petak su nogometaši Mađarske pobijedili Norvešku sa 1-0 u Oslu i i stekli veliku prednost pred uzvrat u Budimpešti u nedjelju. Jedini zgoditak na utakmici postigao je Laslo Kleinheisler u 26. minuti susreta.

U subotu su na rasporedu prvi ogledi Ukrajine i Slovenije, te Švedske i Danske, a te će reprezentacije uzvrate igrati u utorak. (Hina)