Leicester prvak Engleske!

0

Nogometaši Leicestera osigurali su dva kola prije kraja Premiershipa naslov prvaka Engleske. Slavlje im je omogućio Chelsea odigravši 2:2 s Tottenhamom.

Nakon što je Leicester u nedjelju u Manchesteru odigrao 1:1 s Unitedom, Tottenhamu je trebala pobjeda kako bi ostao u utrci za naslov. Spursi su na Stamford Bridgeu vodili 2:0 golovima Kanea u 35. i Sona u 44. minuti. Chelsea je preko Cahilla u 58. i Hazarda u 83. minuti došao do izjednačenja, što je bio znak za veliko slavlje u Leicesteru. Nervozni igrači Tottenhama zaradili su čak 9 žutih kartona, nisu se mogli pomiriti s činjenicom da im trofej izmiče iz ruku.

Leicester je osnovan prije 132 godine i prvi je put prvak Engleske. To je 24. klub koji je postao prvakom. A prošle sezone su “lisice” bile gotovo već otpisane, čudesnom serijom pobjeda izbjegao je Leicester ispadanje iz engleske nogometne elite, da bi ove sezone uz 22 pobjede, 11 remija i samo 3 poraza osigurao naslov dva kola prije kraja. Predvođen talijanskim stručnjakom Claudiom Ranieriem i najvoljim igračem lige Jamiem Vardyem, Leicester je osvojio 77 bodova, Tottenham 70, a Arsenal 67. Proslava će se nastaviti u subotu kad Leicester ima posljednju utakmicu na svom terenu, protiv Evertona.

Niti 15 minuta nakon što je na Stamford Bridgeu odsviran kraj utakmice, “Jester from Leicester” Mark Selby, veliki navijač “lisica”, osvojio je u Sheffieldu Svjetsko prvenstvo u snookeru. Leicester je tako bar jednu noć bio najveseliji grad na svijetu.