Liga prvaka: Real bolji od Rome, Wolfsburg svladao Gent

0

Rezultati prvih susreta osmine finala nogometne Lige prvaka: Roma – Real Madrid 0-2 (Ronaldo 57, Jese 86) te Gent – 2-3 (Kums 80, Coulibaly 88 / Draxler 44, 54, Kruse 60)

U prvom dvoboju osmine finala Lige prvaka u Rimu su nogometaši Reala pobijedili Romu s 2-0 (0-0) i stekli veliku prednost pred uzvrat 8. ožujka u Madridu. Pobjedu su Realu donijeli Cristiano Ronaldo (57) i Jesse Rodriguez (86). Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, dok je Mateo Kovačić ušao u 64. minuti. Real je u Rimu lakše od očekivanoga došao do pobjede, a talijanskoj momčadi je presudio genijalni potez Ronalda, nakon što se prvih 57 minuta praktički ništa nije događalao na terenu. U samoj završnici pričuva Jesse je potvrdio pobjedu i gotovo siguran prolaz “Kraljevskog kluba” kojeg Roma nije uspjevala ugroziti na svom terenu. Real je tako nakon dvanaest godina slavio protiv Rome, a osvetio se talijanskom klubu koji je pobijedio je u posljednja dva okršaja u Ligi prvaka 2008. godine.

U prvom dijelu nije bilo izrazitih prilika, čak niti udaraca u okvir vrata, ali je Real više napadao, dok je Roma čekala svoju priliku iz protunapada. Na isti način je započelo i drugo poluvrijeme, a u 57. minuti Real je poveo fantastičnim pogotkom Ronalda. Portugalac se sjurio po desnom boku, prevario Florenzia, a onda snažnim i preciznim udarcem pogodio same rašlje Romina gola. U 66. minuti Egipćanin Salah je u velikoj prilici, ali puca slabo, a u 73. minuti Vainquer odapinje pravu “bombu” s 20 metara, tik pored vratnice Realova gola. Samo minutu kasnije Ronaldo glavom promašuje iz blizine, a u 78. minuti James Rodriguez, također glavom, promašuje zamalo okvir gola. Nizale su se prilike, pa je u 79. minuti Džeko promašio nogom iz blizine, a u 84. minuti indisponirani Salah upropastio još jednu priliku Rimljana. Kazna je stigla u 86. minuti kada je Jesse Rodriguez, samo četiri minute nakon što je ušao u igru, iznenadio obranu Rome i pogodio sami kut za 2-0 Reala.

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Gent 3-2 i načinio veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale. Wolfsburg je deset minuta prije kraja susreta imao i tri gola prednosti, međutim Gent je u samoj završnici zabio dva gola i tako barem malo produžio nadu uoči uzvrata.

Golove za Wolfsburg zabili su Julian Draxler (44, 54) i Max Kruse (60), dok su strijelci za belgijski sastav bili Sven Kums (80) i Kalifa Coulibaly (88). Wolfsburg je u Belgiju doputovao bitno oslabljen. Dieter Hecking nije mogao računati na čak sedam igrača (Guilavogui, Benaglio, Caliguiri, Naldo, Ascues, Dost i Bendtner), međutim to se nije previše osjetilo na igri ‘vukova’. Za oba kluba je već sam plasman u nokaut fazu najveći uspjeh u Ligi prvaka, a Wolfsburg sada ima veliku priliku načiniti i korak više. Uzvratni susret je 8. ožujka na Volkswagen Areni. (Hina)