Liga prvaka: Sedmica Liverpoola u Mariboru!

0

Odigrano je 3. kolo nogometne Lige prvaka u skupinama E, F, G i H. Liverpool je sa 7:0 slavio u Mariboru, a Real je remizirao s Tottenhamom.

U skupini E Liverpool je u Mariboru osigurao bodove već u prvih 20 minuta. Strijelci su bili Firmino, Coutinho i Salah, koji je u 40. minuti povisio na 4:0. Petardu u mrežu Jasmina Handanovića stavio je Firmino u 54. minuti. Pred kraj se u strijelce upisao i OxladeChamberlain. Dejan Lovren odradio je svih 90 minuta za Liverpool. U Moskvi je Promes u 18. minuti doveo Spartak u vodstvo koje je na isteku prvih pola sata anulirao Kjaer. Mario Pašalić ušao je u igru u 57. minuti nakon čega je Spartak zabio tri gola u petnaestak minuta. Strijelci su bili Melgarejo, Glušakov i Luiz Adriano, a priču je zaključio igrač koji je i načeo protokol, Promes.

Rezultati: Maribor-Liverpool 0:7, Spartak Moskva-Sevilla 5:1. Liverpool i Spartak imaju po 5 bodova, Sevilla 4, a Maribor 1 bod.

U skupini F su Sterling i Gabriel Jesus već u prvih 12 minuta osigurali Manchester Cityu prednost protiv Napolija. Mertens je u 38. promašio jedanaesterac za Napoli, a novi je dosuđen u 72. kada je precizan bio Diawara. Rog je ostao na klupi Napolija. Feyenoord je u Rotterdamu poveo ranim golom Berghuisa, a Šahtar preokrenuo zgodicima Bernarda u 24. i 54. minuti. Rakicki je isključen u 75. Šahtaru nedostaje kapetan Darijo Srna u iščekivanju raspleta doping-afere.

Rezultati: Manchester City-Napoli 2:1, Feyenoord-Šahtar 1:2. Manchester City ima svih 9 bodova, Šahtar 6, Napoli 3, a Feyenoord 0 bodova.

U skupini G Monaco je poveo u 30. minuti kada je zabio Falcao. Potom je Subašić dva puta kapitulirao. U 34. i 54. minuti svladao ga je Cenk Tosun. Mitrović je ostao na klupi gostiju. U Leipzigu je već u prvom poluvremenu postignuto pet pogodaka. Poveo je Orban, Porto izjednačio preko Aboubakara, Forsberg i Augustin su donijeli prednost domaćinu, a smanjio je Marcano.

Rezultati: Monaco-Bešiktaš 1:2, Leipzig-Porto 3:2. Bešiktaš ima svih 9 bodova, Leipzig 4, Porto 3, a Monaco 1 bod.

U skupini H su Real i Tottenham u Madridu remizirali. Poveli su Spursi autogolom Varanea u 28., a izjednačio je Cristiano Ronaldo iz penala u 43. minuti. Modrić je protiv svog bivšeg kluba odigrao cijelu utakmicu, dok je Kovačić na listi ozlijeđenih. Na Cipru je APOEL u 62. minuti golom Potea poveo protiv Borussie Dortmund koja je pet minuta kasnije izjednačila preko Sokratisa.

Rezultati: Real-Tottenham 1:1, APOEL-Borussia Dortmund 1:1. Tottenham i Real imaju po 7, a Borussia Dortmund i APOEL po 1 bod.