Lokomotiva svladala Zagreb

0

U prvoj utakmici 26. kola Hrvatske nogometne lige Lokomotiva je u Kranjčevićevoj svladala Zagreb s 3:1 i tako na 4. mjestu odmakla 3 boda Splitu koji u ponedjeljak dočekuje Istru.

Zagreb je formalno bio domaćin, iako obje momčadi svoje prvenstvene utakmice igraju na istom stadionu. Lokomotiva je bila bolji protivnik i zasluženo je povela preko Fiolića u 16. minuti. Činilo se da će “lokosi” mirno privesti utakmicu kraju, ali se u 78. minuti ukazao najbolji Zagrebov strijelac Gabrijel Boban i svojim devetim golom u tekućem prvenstvu izjednačio. Ipak, Lokomotiva je naplatila bolju igru u završnih 10 minuta. Igrač utakmice, 19-godišnji Ivan Fiolić, svojim je drugim pogotkom u 82. minuti riješio pitanje pobjednika, što je u nadoknadi potvrdio tek godinu dana stariji Mirko Marić.

Lokomotiva je na 4. mjestu s 39 bodova, 4 manje od Hajduka, a 3 više od Splita, dok je Zagreb na posljednjem, 10. mjestu s tek 10 bodova, 11 manje od Istre i Osijeka. U nedjelju se sastaju Dinamo-Slaven Belupo (15 h) i Rijeka-Osijek (17 h), u ponedjeljak Split-Istra (18 h), a u utorak Inter Zaprešić-Hajduk (17 h).