Manchester United i Porto u četvrtfinalu Lige prvaka

0

Manchester United i Porto nadoknadili su zaostatke iz prvih utakmica i ušli u četvrtfinale Lige prvaka. Tako su se pridružili Ajaxu i Tottenhamu, a preostala četiri četvrtfinalista doznat ćemo za tjedan dana.

Manchester United je prije tri tjedna na Old Traffordu izgubio od Paris Saint Germaina s 0:2, ali je u Parizu slavio s 3:1. Već u 2. minuti je Lukaku iskoristio poklon domaće obrane. U 12. je izjednačio Bernat, a u 30. nakon loše intervencije Buffona Lukaku zabio svoj drugi gol. Presudio je Rashford u 94. minuti iz jedanaesterca koji je slovenski sudac Skomina dosudio uz pomoć VAR-a.

Roma u Portu nije uspjela obraniti prednost od 2:1. Soares je u 26. doveo Porto u vodstvo koje je iz jedanaesterca anulirao De Rossi u 37. Marega je u 52. odveo utakmicu u produžetak u kojem je Telles iz penala u 117. minuti donio Portu četvrtfinale.