Marin Čilić u četvrtfinalu Monte Carla

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ušao je u četvrtfinale ATP Masters 1000 turnira u Monte Carlu pobjedom protiv Čeha Tomaša Berdycha sa 6:2, 7:6(0).

Dvoboj 5. i 9. nositelja turnira, 8. i 12. tenisača svijeta, pripao je tri godine mlađem (28-31) Međugorcu koji je nakon dva sata igre izjednačio omjer u međusobnim susretima na 6:6.

Čilić je meč otvorio breakom, propustio break-loptu za 3:0, ali je potom otišao na 5:1. Izvukao je Berdych u sljedećem gemu četiri set-lopte, a Čilić je trebao još tri na svom servisu da bi konačno zaključio prvi set. U drugom setu Čilić kod 2:2 nije realizirao 15-40, kod 2:3 je spasio break-loptu, kod 3:3 propustio još jednu, a kod 4:4 i 0-40 realizirao treću priliku. Nije uspio odservirati za meč, iako je nakon 15-40 došao do meč-lopte. No u tie-breaku nije protivniku dao nijedan poen! Čiliću će ova pobjeda vjerovatno biti posebno draga jer Berdycha trenira njegov bivši trener, Goran Ivanišević. Ipak, morat će poraditi na realizaciji break-lopti, jer je iskoristio samo 3 od 14 prilika. Čeh je od 4 iskoristio jednu.

Čilić u petak ima lijepu priliku za plasman u polufinale jer je Španjolac Albert Ramos (ATP-24) eliminirao prvog igrača svijeta Andya Murraya s 2:6, 6:2, 7:5. Murray je u trećem setu vodio 4:0, ali mu je Ramos čak 7 puta u meču oduzeo servis. Čilić s 8 mjeseci starijim Ramosom ima pozitivan međusobni omjer, 3:1, a dobio je i njihov jedini susret na zemlji, prije 5 godina u Hamburgu.