Marin Čilić u četvrtfinalu Roland Garrosa!

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić je bez izgubljenog seta ušao u četvrtfinale Roland Garrosa. Pritom ni u jednom setu nije izgubio više od 3 gema!

Nakon što je nadigrao Latvijca Ernestsa Gulbisa sa 6:3, 6:3, 6:3 (sat i 43 minute), Rusa Konstantina Kravčuka sa 6:3, 6:2, 6:2 (sat i 40 minuta), te Španjolca Feliciana Lopeza sa 6:1, 6:3, 6:3 (sat i 49 minuta), 28-godišnji Međugorac se najmanje oznojio u meču osmine finala protiv dvije i pol godine starijeg i 48 mjesta slabije rangiranog (8-56) Južnoafrikanca Kevina Andersona.

U njihovom sedmom međusobnom susretu, Čilić je do šeste pobjede došao nakon samo 50 minuta igre. Anderson je, naime, predao meč na savjet liječnika čiju je intervenciju zatražio kad je Čilić vodio 6:3, 3:0. Anderson je poveo 2:0, a Čilić odgovorio s 5 gemova zaredom i mirno priveo kraju prvi set. U drugom je setu dva puta oduzeo servis svom protivniku, koji je potom obustavio otpor.

U četvrtfinalu će Čilić (pobjednik juniorskog Roland Garrosa iz 2005.) igrati protiv 3. tenisača svijeta i pobjednika Roland Garrosa iz 2015., Švicarca Stana Wawrinke, koji je sa 7:5, 7:6(7), 6:2 bio bolji od Francuza Gaela Monfilsa.