Marin Čilić u četvrtfinalu Roland Garrosa

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić igrat će drugu godinu zaredom u četvrtfinalu Roland Garrosa.

Svladao je Talijana Fabija Fogninija sa 6-4, 6-1, 3-6, 6-7, 6-3 nakon 3 sata i 38 minuta igre.

Čilić je sjajno otvorio meč ispustivši u prva dva seta samo 5 gemova. Fognini se vratio, kod 4-5 u četvrtom setu spasio meč-loptu i izborio peti set u kojem je držao servis do 3-2. Čilić je osvojio četiri gema zaredom i izbjegao četvrti poraz u karijeri u mečevima u kojima je dobio prva dva seta.

Posljednji takav poraz bio je i najbolniji, u finalu Davis Cupa 2016. u Zagrebu protiv Argentine. U odlučujućem meču za trofej svladao ga je Juan Martin Del Potro, koji će mu biti protivnik u srijedu. I Čilić i Del Potro će u rujnu proslaviti 30. rođendan, Marin je samo 5 dana mlađi.