Martić velikim preokretom do nastupa u Wimbledonu, Fett poražena

0

Petra Martić je velikim preokretom izborila nastup u Wimbledonu, dok Jana Fett nije uspjela ući u glavni ždrijeb.

U posljednjem 3. kolu kvalifikacija za najprestižniji teniski turnir na svijetu, Splićanka Martić je sa 3:6, 7:6(4), 7:5 pobijedila 1. nositeljicu Srpkinje Aleksandru Krunić. U prvom setu pri rezultatu 2:2 Krunić je osvojila tri gema zaredom i rutinski stigla do prednosti. Velika borba se vodila u drugom setu u kojem je Srpkinja povela 3:1. Petri su pripala slijedeća tri gema i vrlo brzo se ušlo u tie break u kojem je naša tenisačica s 4:4 otišla na 7:4. Set odluke je ponudio rijetko viđeni preokret. Aktualna pobjednica WTA turnira u Bolu Aleksandra Krunić ekspresno je stigla do 3:0. Uz to je imala 5:3 i 40-0 na svom servisu ali i još tri meč lopte u tom gemu. Martić je sve izdržala i sa pet gemova u nizu stigla do 7:5. Svaka čast Petri koja je ove godine u Roland Garrosu iz kvalifikacija ušla u osminu finala, te se nadamo se da će se nešto slično ponoviti i u Wimbledonu.

Jana Fett je sjajno otvorila meč posljednjeg kola kvalifikacija Wimbledona protiv Anne Blinkove. Za samo 20 minuta sa 6:1 je nadigrala Ruskinju, koja je u preostala dva seta ipak izdominirala i zasluženo ušla u glavni ždrijeb trećeg Grand slam turnira sezone. I drugi i treći set je Blinkova otvorlila s breakom, tako da Fett nije imala pravu šansu za pobjedu.