Martić i Konjuh uzele po četiri gema

0

Petra Martić je u osmini finala WTA turnira u Aucklandu na Novom Zelandu izgubila od treće, a Ana Konjuh u osmini finala WTA turnira u australskom Brisbaneu od šeste tenisačice svijeta.

Dankinja Caroline Wozniacki nadigrala je u Aucklandu Petru Martić sa 6:2, 6:2 za 54 minute. Bio im je to četvrti međusobni susret, a Martić nijednom nije osvojila više od 5 gemova (ukupno 15). Prva nositeljica otvorila je meč s 3:0 i novim breakom zaključila prvi set. U drugom setu je Martić povela 2:0, ali do kraja više nije osvojila nijedan gem. Na servis Dankinje Petra je osvojila tek 9 poena, tri u prvom, a 6 uz jedan break u drugom setu.

Ukrajinka Elina Svitolina bila je bolja od Ane Konjuh sa 6:3, 6:1 za sat i 4 minute. Bio im je to treći međusobni dvoboj i druga uzastopna pobjeda Svitoline. Treća nositeljica je s 1:1 otišla na 4:1, a Konjuh je u zadnjem gemu prvog seta propustila četiri nepovezane prilike za povratak izgubljenog servisa. U drugom setu je Konjuh izgubila sva četiri gema na svom početnom udarcu, a jedini gem osvojila je za 1:1 na servis Ukrajinke.

Očekivala sam težak meč protiv Ane, sretna sam kako sam izašla na kraj s nekim teškim udarcima koje je ona odigrala. Dva puta sam ovdje igrala polufinale, sviđa mi se turnir, volim publiku i ovaj teren, tu sam uvijek nabrijana za dobar tenis, rekla je Svitolina nakon meča.