Mate Pavić osvojio US Open!

0

Splitski tenisač Mate Pavić pobjednik je US Opena u konkurenciji mješovitih parova! Pavić je u paru s Njemicom Laurom Siegemund u finalu završnog Grand Slam turnira sezone nadigrao američki tandem Rajeev RamCoco Vandeweghe.

Bilo je 6:4, 6:4 za sat i 14 minuta. Pavić i Siegemund su sedmim nositeljima oduzeli servis kod 4:4 u prvom setu, iskoristivši prvu break-loptu uopće u meču. Potom su zadržali servis realiziravši nakon 40-0 treću set-loptu. Hrvatsko-njemački par je oduzeo servis protivnicima već u prvom gemu drugog seta, ali je američki dvojac odmah uzvratio. Ključni break došao je kod 3:3, u zadnjem gemu su Pavić i Siegemund došli do 40-15 i realizirali drugu meč-loptu. Mate i Laura podijelit će premiju od 150 tisuća američkih dolara.