Mate Pavić u paru s Brunom Soaresom plasirao se u polufinale Roland Garrosa

0

Mate Pavić i Brazilac Bruno Soares, pobjednici US Opena, plasirali su se u polufinale Roland Garrosa. Sedmi nositelji svladali su treće, Amerikanca Rajeeva Rama i Britanca Joea Salisburya, s 4:6, 6:4, 7:5.

Meč je trajao 2 sata i 15 minuta. Pavić i Soares su izgubili servis u 3. gemu meča. Ispostavilo se da je to bio jedini break koji su napravili Ram i Salisbury. Zadržali su prednost do kraja seta spasivši u zadnjem gemu break-loptu. Pavić i Soares su u 3. gemu drugog seta spasili break-loptu, kod 3:2 propustili dvije, a kod 3:3 spasili još jednu u gemu s čak 6 izjednačenja. Kod 5:4 i 15-40 su propustili dvije set-lopte, ali su odmah izborili i realizirali treću.

Treći set je bio jako uzbudljiv. Kod 3:3 su Ram i Salisbury imali 0-40 i još jednu prednost, ali su Pavić i Soares izvukli te četiri break-lopte. Svoju prvu i jedinu priliku su dočekali i iskoristili pri vodstvu 6:5 i zaključili meč. Tako ih, mjesec dana nakon trijumfa na US Openu, još dvije pobjede dijele od novog Grand Slam naslova.