Matea Jelić i Bruna Vuletić zlatne u Maroku!

0

Matea Jelić i Bruna Vuletić, nadolazeće zvijezde splitskog Marjana, osvojile su zlatne medalje na President Cupu u Maroku. Pobjedama protiv osvajačica svjetskih i olimpijskih odličja osvojile su po 20 bodova kojima će napredovati na svjetskim ljestvicama ususret Olimpijskim igrama u Tokiju.

Matea Jelić je u kategoriji do 67 kilograma na putu do zlata upisala tri pobjede uz razliku poena 43:11. U prvom je kolu bila slobodna, a u drugom lako pobjedila Njemicu Vanessu Koerndl 23:3. U polufinalu se namjerila na Amerikanku Paige Mcperson, srebrnu s posljednjeg Svjetskog prvenstva u Mujuu te brončanu s Olimpijskih igara u Londonu i Svjetskog prvenstva u Čeljabinsku. Matea je slavila s uvjerljivih 11:2. Finalna borba je potvrdila da je Matea Jelić spremna za velike stvari. Svladala je aktualnu svjetsku prvakinju i brončanu olimpijku iz Rio de Janeira Ruth Gbagbi iz Obale Bjelokosti s 9:6. Jelić, koja je iz matičnog kninskog Diva prije dvije godine preselila u splitski Marjan, napredovat će s 12. na 10. mjesto svjetske ljestvice.

Bruna Vuletić je trijumfirala u kategoriji do 57 kilograma. Njoj su za to trebale četiri pobjede, a ostvarila ih je ukupnom bodovnom razlikom 78:26. Marjanova maturantica je u finalu deklasirala Britanku Isobellu McNeish 42:10. Bruna će tako ući među 20 najboljih na svjetskoj ljestvici na kojoj visoko treće mjesto drži nedavno pojačanje Marjana, donedavno Šveđanka Nikita Glasnović koja sad nastupa pod hrvatskom zastavom.