Miami: Ispali Dodig i Lučić

0

Iako su dobili prvi set, Ivan Dodig i Mirjana Lučić-Baroni zaustavljeni su u 1. kolu Miamia, jednog od šest najvećih svjetskih teniskih turnira.

Dodig je nakon 99 minuta igre u posljednjem meču dana predao Argentincu Juanu Monacou kod 6:3, 3:6, 0:5. Otvorio je dvoboj s 3:0 i mirno zadržao prednost do kraja prvog seta izgubivši tek 4 poena na svom početnom udarcu. I drugi je set Dodig otvorio breakom, spasio dvije break-lopte za 2:0 i još 3 za 3:1, ali je zatim izgubio 10 gemova zaredom i predao meč. Monaco je tako uzvratio Dodigu za poraz u njihovom jedinom ranijem dvoboju, u Tokiu prije pet godina. Sljedeći Argentinčev protivnik bit će 18. nositelj, Francuz Gilles Simon, a u 3. bi se kolu mogao sresti s 11. nositeljem Marinom Čilićem.

Najbolja hrvatska tenisačica Lučić-Baroni također je dobila prvi set, ali je 25 mjesta bolje rangirana (48-73) i gotovo 12 godina mlađa (34-22) Francuskinja Caroline Garcia dobila i treći međusobni dvoboj nakon Acapulca i Madrida prošle godine. Garcia je slavila s 2:6, 6:1, 6:3 za sat i 48 minuta. Lučić-Baroni je otvorila meč s 4:0, izgubila servis, pa zaključila prvi set još jednim breakom. U drugom je setu Mikica dobila tek jedan gem, kojim je smanjila na 1:2. Ključnim se pokazao osmi gem trećeg seta, u kojem je Lučić-Baroni propustila dvije lopte za 4:4, da bi Garcia realizirala svoju drugu prednost i potom bez poteškoća odservirala za meč. Garcia će u 2. kolu u petak igrati protiv 21. nositeljice, Njemice rođene u Tuzli Andree Petković.

Borna Ćorić igrat će u četvrtak oko 18 sati po srednjoeuropskom vremenu protiv Uzbekistanca Denisa Istomina. Pobjednik će se u 2. kolu sastati s drugim tenisačem svijeta, Britancem Andyem Murrayem.

Marin Čilić je kao 11. nositelj bio slobodan u 1. kolu. U petak će igrati meč 2. kola protiv Srbina Dušana Lajovića koji je sa 6:1, 7:6(5) nadigrao kvalifikanta Dennisa Novikova, Rusa s američkom putovnicom.