Mladost i drugi put svladala Nadu!

0

Mladost je i drugi put ove sezone svladala Nadu u derbiju Hrvatske lige ragbijaša. Nakon 34:29 u Splitu 7. listopada, Mladost je u Zagrebu slavila s 26:22.

I dok je prvu utakmicu obilježio Nik Jurišić s čak 29 poena, ovaj put je najbolji hrvatski ragbijaš imao veliku pomoć Marka Buljanovića.

Nada je bolje počela i povela zgoditkom Domagoja Plazibata. Jurišić je u desetoj minuti nakratko izjednačio, ali je sredinom prvog poluvremena Čulić položio, a Rosso pretvorio za 5:12. Smanjio je Jurišić iz kaznenog udarca, a Buljanović je donio Mladosti prvo vodstvo, 13:12. Pred kraj prvog poluvremena Vinko Rudić je postigao zgoditak za 13:17.

U drugom poluvremenu vodila se prava rovovska bitka za svaki pedalj terena. Sredinom drugoga dijela Jurišić je realizirao dva kaznena udarca za preokret na 19:17. Mladost je odlučujući korak prema pobjedi napravila novim zgoditkom Buljanovića deset minuta prije kraja koji je Jurišić uspješno pretvorio  za 26:17.  Nada je krenula po preokret, ali je tek uspjela ublažiti poraz zgoditkom Miljka.

Nada je unatoč porazu osigurala mjesto u finalu na proljeće. U posljednjem kolu Mladost gostuje u Sinju, a pobjedom bi osigurala prvo mjesto i prednost domaćeg terena. Ali i Sinjani imaju svoju računicu pa se i na Trnovači očekuje zanimljiv ragbi dvoboj.