Monaco i Atletico u četvrtfinalu Lige prvaka

0

Uz Bayern, Real, Borussiu Dortmund, Barcelonu, Juventus i Leicester, u ždrijebu četvrtfinala nogometne Lige prvaka bit će još Atletico Madrid i Monaco.

U uzvratnim utakmicama osmine finala, Monaco je s 3:1 svladao Manchester City (ukupno 5:5) i prošao dalje zbog većeg broja golova u gostima, dok je Atletico s 0:0 u Madridu protiv Bayera potvrdio 4:2 iz Leverkusena.

Monaco, na čijem je golu bio hrvatski reprezentativac Danijel Subašić, tri tjedna star zaostatak s Etihada od 3:5 nadoknadio je već u prvih pola sata. Senzacionalni 18-godišnjak Kylian Mbappe poentirao je u 8. minuti kada je oštro ubačenu loptu Portugalca Bernarda Silve s lijeve strane kaznenog prostora dočekao u petercu i sproveo u mrežu. U 29. minuti povisio je Fabinho nakon što je, opet s lijeve strane, po zemlji loptu u kazneni prostor poslao Benjamin Mendy. Brazilac je isprve s 8 metara pogodio cilj. U 65. minuti je Subašić obranio udarac Sergia Aguera koji je na pas svog kapetana Davida Silve ostao sam pred Zadraninom. U 71. minuti ni Subašić nije mogao ništa. Obranio je udarac Raheema Sterlinga, ali je Nijemac Leroy Sane bio prvi na odbijenoj lopti i s lijeve strane pogodio pod gredu. U 77. minuti opet je Monaco došao do prednosti koja mu donosi prolaz temeljem većeg broja golova postignutih u gostima. Tiemoue Bakayoko je glavom nakon slobodnog udarca koji je s desne strane izveo Thomas Lemar pogodio lijevu stranu vrata Argentinca Wilfreda Caballera. Obrana je ovaj put izdržala do kraja i Monaco je ušao među 8 najboljih u Europi.

Atletico Madrid i Bayer Leverkusen su na Vicente Calderonu (stadionu koji broji svoje posljednje dane) odigrali bez golova. Atletico je pitanje prolaza u četvrtfinale riješio još prije tri tjedna u Leverkusenu kada je slavio s 4:2. Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu na desnom boku Atletica, a Tin Jedvaj na poziciji desnog stopera Bayera. Jedvaj je u 64. minuti zbog prekršaja dobio žuti karton. Prilika je bilo na obje strane, no sjajno su svoj posao odradili vratari, Slovenac Jan Oblak za domaće i Nijemac Bernd Leno za goste.

Ždrijeb četvrtfinala Lige prvaka obavit će se u petak u podne u sjedištu UEFA-e, u švicarskom Nyonu. Ždrijeb je otvoren, što znači da nema nositelja, a klubovi iz iste države mogu igrati međusobno. Za razliku od osmine finala, gdje su pobjednici skupina u grupnoj fazi imali status nositelja i prednost uzvrata na domaćem terenu, a momčadi iz iste države, kao i momčadi iz iste skupine prvog dijela natjecanja, nisu mogli igrati jedni protiv drugih. U četvrtfinalu se i redoslijed domaćinstava određuje ždrijebom. Prve utakmice igrat će se 11. i 12. travnja, a uzvratne tjedan dana kasnije.