Mornar bolji od Mladosti

0

Vaterpolisti Mornar Brodospasa pobijedili su u Zagrebu Mladost s 9:8 u prvoj utakmici za treće mjesto Hrvatske lige.

Za Mladost je Andro Gagulić postigao tri gola, a vratar Ivan Marcelić je imao 13 obrana. Mornar je predvodio Duje Pejković s dva gola. U listu strijelaca su se po jednom upisali Čagalj, Gluhaić, Čalić, Lozina, Burić, Buha i Butić. Spomenimo i 9 obrana Marina Šparade.

Mladostaši su kontrolirali utakmicu od 2:0 do 6:4, da bi Mornar u završnici treće četvrtine dva puta stigao do izjedačenja (6:6,7:7), a golovima Buhe i Lozine u prve tri minute posljednje dionice i do prednosti od 9:7. Konačan omjer postavio je Vlahović tri minute do kraja. Imali su priliku domaći domoći se izjedačenja i peteraca, u posljednjim sekundama akciju s igračem više pokušao je realizirati bivši igrač Mornara Zović ali je njegov udarac blokirao Marović.

“Zadovolji smo i sretni ali isto tako svjesni da još nije gotovo. Nema mjesta euforiji i razmišljanju o trećem mjestu i Ligi prvaka. U Zagrebu je bilo odlično, odigrali smo jednu pravu utakmicu  i bili smo kompaktni. Zadnje utakmice igramo fantastično, možda i najbolje ove sezone. Istaknuo bi da je ovo prva pobjeda Mornara u Zagrebu protiv Mladosti otkada je Hrvatske”, izjavio je za Radio Dalmaciju trener Mornar BS Zdeslav Vrdoljak.

Treće mjesto će osvojiti momčad koja prva ubilježi dvije pobjede. Druga utakmica igra se u subotu, 9.travnja u Splitu, a eventualna treća u Zagrebu četiri dana kasnije.